لیزر لیپولیز چیست ؟
لیزر لیپولیز که به لیپولیزر شهرت دارد، یک روش غیرتهاجمی لیپوساکشن (مکش چربی) است که می‌تواند توده‌های سرسخت چربی انباشته شده در پهلو، کناره‌های باسن، غبغب و مانند آن‌ را از میان بردارد. :
لیزر لیپولیز قادر است به شیوه‌ای کاملاً مؤثر و کارآمد چربی آن قسمت‌هایی از بدن را حذف کند که با رژیم و ورزش آب نمی‌شوند و مقاومند، به‌علاوه در مقایسه با روش‌های قدیمی و مرسومی چون لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد. در این روش به‌منظور حذف بهینه چربی‌های نامطلوب تلنبار شده در ناحیه صورت یا بدن نوع خاصی از لیزر به کار گرفته می‌شود که به بدن مهلت می‌دهد، چربی‌های آب شده را بسوزاند، البته می‌توان با کمک دستگاه‌ های مکش حجم‌های وسیع‌تری از چربی را از سر راه برداشت.
در تبلیغات برای جذب مشتریان بیشتر ادعا می‌کنند لیزر لیپولیز یک درمان سرپایی است و فرد هیچ دوران نقاهتی را سپری نخواهد کرد. اما فی‌الواقع لیزر لیپولیز در زمره روشهای جراحی‌ قرار می‌گیرد و پزشک یا جراح شکاف کوچکی در ناحیه تحت درمان ایجاد خواهد کرد و موضع مورد نظر را با استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی سِر می‌کند. از آنجایی که در حین عمل هوشیار می‌باشید، ریسک این روش کمتر از لیپوساکشن است که شما را به طور کامل بیهوش می‌کنند. لیزر لیپولیز راهکاری برای کاهش وزن نیست و افرادی که وزن بسیار بالایی دارند نمی‌توانند به آن دل خوش کنند بلکه به درد اشخاصی می‌خورد که در بخش‌های مشخصی از بدن خود توده‌هایی از چربی‌های سرسخت و سمج دارند. با کمک لیزر لیپولیز می‌توانید در مدت زمانی کوتاه به اندامی خوش فرم و موزون دست یابید بی‌آنکه از وجود کبودی و ورم روش‌های تهاجمی در عذاب باشید.
کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز هستم ؟
تمامی افرادی که از وجود چربی‌های سمج و مزاحم نواحی مختلف بدن خود به ستوه آمده‌اند، کاندید مناسبی برای لیزر لیپولیز به شمار می‌روند. یک کاندید ایده‌آل برای لیزر لیپولیز کسی است که وزنش در حد معقول و سالم بوده و دیدگاهی واقع‌گرایانه نسبت به نتایج عمل دارد. استفاده از لیزر لیپولیز به افرادی که بیش از حد اضافه‌وزن دارند یا به چاقی مفرط مبتلایند، توصیه نمی‌شود، چرا که این روش برای پیکرتراشی، لاغری موضعی و فرم بخشیدن به اندام شما طراحی شده نه برای کاهش دادن قابل توجه وزن شما . خانم‌های باردار نمی‌توانند از لیزر لیپولیز استفاده کنند.