تزریق چربی

زیبایی و جوانسازی پوست و به خصوص پوست صورت، یکی از مواردی است که امروزه بسیار مورد توجه مردم و مخصوصا خانم ها قرار گرفته است. این به این دلیل است که صورت، جزئی از بدن است که در نگاه اول دیده خواهد شد. یکی از راه های زیباسازی و جوانسازی پوست صورت، تزریق چربی برای از بین بردن چین و چروک است. اگر می خواهید درباره تزریق چربی اطلاعاتی به دست آورید، در این مطلب با من همراه باشید تا درباره تزریق چربی اطلاعاتی برای شما ارائه کنیم.

تزریق چربی

تزریق چربی چگونه عمل می کند؟ در روش تزریق چربی، بافت و سلول های چربی از قسمتی از بدن فرد مانند شکم، باسن، ران و … برداشته می شود و به قسمت دیگری که قرار است حجیم تر شود انتقال داده می شود. در واقع تزریق چربی، یک نوع پیوند چربی است. برای مثال اگر شما می خواهید که پیشانی خود را حجیم تر کنید و یا با تزریق کردن چربی چین و چروک پیشانی خود را از بین ببرید، مقداری چربی از قسمت های دیگر بدن شما به طور مثال شکم شما برداشته خواهد شد و این چربی برداشته شده، به پیشانی شما انتقال می یابد.

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا چربی از بدن خود فرد برداشته می شود؟ احتمالا شنیده اید که در عمل های پیوند کلیه، قلب و … ، بدن ممکن است عضو جدید را قبول نکند و آن را پس بزند. همین اتفاق هم ممکن است در تزریق چربی پیش بیاید. بنابراین چربی که برای تزریق لازم است از بدن خود فرد برداشته می شود که سلول های آن با بدن فرد همخوانی داشته باشد. در این صورت مشکلی از سوی بدن مبنی بر قبول نکردن چربی تزریق شده وجود نخواهد داشت.

مراحل تزریق چربی

عمل تزریق چربی، دارای چند مرحله است که در ادامه برای شما شرح داده خواهد شد.

۱- ابتدا چربی مورد نیاز برداشته می شود.

در مرحله اول از عمل تزریق کردن چربی، ابتدا پس از مشخص شدن اندامی که از آن چربی خارج خواهد شد، چربی مورد نیاز توسط یک سوزن کوچک زیر پوستی برداشته می شود. (روش لیپوساکشن) این مرحله با دقت زیادی انجام می گیرد چون بافت و سلول های چربی به هیچ وجه نباید آسیب ببینند. همچنین هنگام استفاده از سوزن، پزشک متخصص این عمل را با نهایت دقت انجام می دهد که بافت چربی آسیب نبیند. همچنین باید بدانید که مقدار چربی خارج شده از بدن فرد، بسیار کم می باشد. بعضی ها تصور می کنند که پس از خروج چربی از بدن، آنها به مقدار قابل توجهی لاغر خواهند شد بلکه این تصور کاملا غلطی است.

۲- سپس چربی خارج شده جدا می شود.

برای عمل تزریق چربی، فقط به سلول های چربی نیاز است و نه موادی که به آنها چسبیده اند. بنابراین باید چربی را از مایعات و موادی که در کنار چربی هستند جدا کرد. برای این کار از دستگاه سانتریفیوژ استفاده می شود. سانتریفیوژ با تولید سرعتی بسیار زیاد، سبب به وجود آمدن نیروی گریز از مرکز می شود و به همین خاطر می تواند چربی را جدا و خالص سازی کند.

۳- عمل تزریق چربی آغاز می شود.

پس از این که چربی خالص سازی شد، تزریق چربی به اندام هدف آغاز خواهد شد. در این مرحله، پزشک متخصص شما، با یک نوع سرنگ مخصوص، چربی را به اندام های مشخص شده تزریق می کند تا بتوان به نتایج خوب و دلخواه رسید.

مراقبت پس از تزریق چربی

پس از تزریق کردن چربی، باید به توصیه های زیر و همچنین توصیه های پزشک خودتان به دقت عمل کنید تا بهترین نتایج از تزریق چربی حاصل شود. عمل به این توصیه ها بسیار بسیار مهم است و علت تاکید من بر روی این موضوع این است که اگر بر خلاف دستوراتی که ارائه خواهد شد و همچنین دستورات دکتر خودتان عمل کنید، ممکن است عواقب بسیار ناگواری برای خود رقم بزنید.

  • پس از انجام عمل تزریق کردن چربی، محل تزریق شده کمی ورم می کند. به همین دلیل باید پس از عمل، راه رفتن و تحرک کردن (تحرک بسیار سبک) را شروع کنید تا این ورم تشکیل شده کاهش یابد. همچنین حرکت کردن و راه رفتن شما به جلوگیری از لخته شدن خون در محل تزریق شده کمک خواهد کرد.
  • باید از گن هایی که خاصیت ارتجاعی دارند و مخصوص تزریق چربی هستند استفاده کنید. این گن ها مخصوص محل اهدا کننده چربی در بدن شما هستند. (همان محلی که چربی از آنجا برداشته شده است.)
  • همچنین برای جلوگیری از تورم، باید از کمپرس سرد استفاده کنید. استفاده از کمپرس سرد می تواند به مقدار زیادی در کنترل ورم نقش داشته باشد.
  • پس از چند هفته از انجام عمل، باید از فعالیت های خیلی سنگین جلوگیری کنید.
  • اگر پس از انجام تزریق چربی، هرگونه عفونت، خونریزی و … را مشاهده کردید؛ فورا به پزشک خود اطلاع دهید.

بهبودی و ریکاوری

تزریق چربی، یکی از روش های بدون درد به شمار می آید. همچنین یکی از دلایل محبوبیت این روش، این است که تزریق کردن چربی، در مقایسه با دیگر روش ها مانند تزریق ژل، از درد و ناراحتی کمتری برخوردار است. به همین دلیل می توان حدس زد که پس از تزریق کردن چربی، نیاز زیادی به استراحت نخواهید داشت. معمولا بسیاری از افراد پس از تزریق کردن چربی، در همان روز عمل قادر خواهند بود که به فعالیت های روزمره خود بپردازند و کارهای خود را به آسانی ادامه دهند. بنابراین پس از تزریق کردن چربی، نیاز بسیاری به استراحت نخواهید داشت. البته نکته قابل ذکر این است که تا چند هفته پس از تزریق چربی، نباید فعالیت های بسیار سنگین انجام داد.

ماندگاری چربی چه مدت میباشد؟

همان طور که میدانید افرادی که قصد لاغری دارند، دغدغه سوزاندن چربی ها را دارند. این نوع افراد با ورزش کردن و … سعی در از بین بردن و یا سوزاندن چربی ها هستند. بنابراین چربی ها، از جمله چربی شکم و… با ورزش کردن از بین می رود. بنابراین چربی های تزریق شده نیز از بین خواهند رفت. این که چربی ها چه موقع از بین بروند به شما و فعالیت شما بستگی دارد. همچنین چربی ها جذب بدن می شوند که این هم یک عامل اساسی برای ماندگاری چربی است. اما در کل، تزریق چربی، یک عمل ماندگار است که معمولا چند سال طول می کشد که چربی ها به طور کامل از بین بروند.

تزریق چربی یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی پوست و همچنین از بین بردن چین و چروک پوست به خصوص پوست صورت است. در این روش، چربی بدن شما برداشته می شود و همان چربی به منطقه دیگری انتقال می یابد که این عملکرد منفی از طرف بدن را در بر نخواهد داشت. امیدوارم هر آنچه لازم بود درباره تزریق کردن چربی بدانید را در این پست یافته باشید. اگر همچنان سوالی در این باره دارید، حتما از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین تجربیات خود را از تزریق چربی با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین مطالب دیگر سایت ر از دست ندهید.